Covidli Hastalara Refakatçi Bayan

Covidli hastaların hastane sonrası çoğu zaman evde de bakıma ihtiyacı olmaktadır. Hastanın yanında evde bakımına yardım edecek bir refakatçiye ihtiyacı bulunur. Covidli hastanızın yanında aileden birinin kalamama gibi durumu olabilmektedir.

Bu durum sizin sağlığınız ve işiniz açısından uygun olmayabilir. Böyle bir durumda aileden birinin kalamaması hastanın bu günlerinde yalnız hissetmesiyle beraber ihtiyaçlarını da karşılamasını zorlaştırabilir. Evde bakımı uzun bir süre alabilir. Hastanızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir refakatçi bulmakta zorlanabilirsiniz.

Covidli Hastalara Refakatçi
Covidli Hastalara Refakatçi

Covidli Hastalara Refakatçi Gerekli mi?

Hatanız hastaneden çıkmış testleri normale dönmüş bile olsa refakatçiye ihtiyaç duyabilir. Bilindiği gibi hastalarda bir dönem halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetler devam etmektedir.

Bu dönem bazı hastalarda daha kısa olsa da bazı hastalarda uzun bir süre devam edebilir. Halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetler nedeniyle kişiler ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekebilir.

Böyle durumlarda covidli hastalara refakatçi gerekmektedir. Bazı hastalar yaş itibariyle unutkanlık yaşayabilir. İlaçların düzenli kullanımı covid hastalarında oldukça önemlidir. Hastanede yada evde ilaç kullanımının ve hastanın genel seyrinin takibinin yapılması gerekliliktir.

Covidli Hastalar İçin Refakatçi Nasıl Olmalı?

Covidli hasta yada diğer hastalar için refakatçi ararken bazı şartları taşımasına dikkat etmelisiniz. Özellikle covidli hastalara refakatçi seçiminde daha özenli davranmak gerekir. Hastanın evde bakımı uzun bir süre gerektirebilir. Hastanın tam olarak toparlanması maalesef ki bazı hastalarda uzun sürebilmektedir. Hastanın psikolojisi rahatsızlığı nedeniyle bozulmuş olabilir. Tüm bunları göz önüne alarak refakatçinin sabırlı olması gereklidir. Ayrıca temizliğe özen gösteren, güvenilir, dikkatli olmalıdır.

Hastadaki değişimleri fark edebilecek kadar deneyimli olması da önemlidir. Özellikle covidli hastalarda seyir bir anda değişebilir. Bu sebeple covidli hastalara refakatçi şarttır. Bu nedenle refakatçinin özenli ve dikkatli olması gereklidir. Acil bir durumda yada hastanın seyrinin değişmezi durumunda gerekli kişilerle iletişime geçebilecek düzeyde olması önemlidir.

Covidli Hastalara Refakatçi Bulunabilir mi?

Günümüzün en önemli hastalığı olan covid nedeniyle birçok kişi refakatçiye ihtiyaç duymaktadır. Özellikle covid hastaları için aile içinden farklı nedenlerle refakatçi bulmak zor olabilmektedir. Bazı durumlarda hastanede ve evde covidli hastalara refakatçi gerekebilir.

Bu durumun oluşması halinde yanında hastaya eşlik edecek birini tanıdık vasıtası ile de bulmak zorlaşır. Birçok kişi sağlık nedenleri ile covidli hastaya refakat edemez. Ayrıca hastanız bayansa refakatçinin de bayan olması önemlidir. Bu durumda hasta yakınları bayan refakatçi bulmakta oldukça zorlanmaktadır.

Aile içinden birinin sağlık yada iş nedeniyle hastaya refakat edememesi durumunda profesyonel refakatçi destek hizmeti alınabilir. Bu sayede hastalarınıza güvenilir bir refakatçi bulabilirsiniz. İşinde daha önceden deneyimli bir refakatçi ile hastanızın rahat etmesini, kişisel ihtiyaçlarını kolayca giderebilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca refakatçi hizmeti ile covidli hastaların yalnız kalarak psikolojik olarak da bu durumdan etkilenmesini de engellemiş olmaktasınız. Günlük refakatçi hizmeti için hemen bizimle iletişime geçiniz.

Covidli Hastalara Refakatçi ve Görevleri Nelerdir?

Refakatçinin görevleri hastanızın kişisel bakımlarına, temizliğine, günlük ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olmaktır. Hastanın yemek yemesinden banyo ihtiyacına kadar yardımcı olunması gerekir. Hasta hareket etmekte zorlanıyorsa bu durumda destek olması da gerekmektedir. Kullandığı ilaçlar bulunuyorsa bunların düzenli alımını sağlamak, ayrıca oluşacak acil bir durumda sağlık ekipleriyle iletişime geçmektir. Covidli hastalarda ilave olarak pandemi nedeniyle ilaçların temin edilmesinde de yardımcı olunmalıdır. Refakatçi hastanın günlük ihtiyaçlarını, kişisel öz bakım gereksinimlerini ve hastaya ait olan kişisel eşyaların düzenli tutulmasını sağlamalıdır. Covidli hastalara refakatçi için bizimle iletişime geçiniz. Yatalak hastaya refakatçi hizmetimizden de yararlanabilirsiniz.

Covidli Hastalara Refakatçi Hizmeti Süresi Nedir?

  • Hastanıza refakatçi olarak kendiniz yada herhangi bir yakınınızın kalamaması durumunda refakatçi hizmeti alabilirsiniz.
  • Refakatçi hizmetinin süresi hastanızın durumuna bağlı olarak değişebilir. Hastanede yatan hastalar için süreyi yatış günü belirlemektedir.
  • Hastanızın hastanede kaldığı süre boyunca refakatçiye ihtiyacı olmaktadır. Refakatçiye ihtiyaç duyduğunuz gün kadar hizmet almanız mümkündür
  • Bazı durumlarda hastanede yatılacağı önceden belli olmaktadır. Ameliyat gibi durumlarda hastanın yatışı olacağı önceden bilinir ve refakatçi ayarlaması yapabilmek için zaman bulunur.

Covidli Hastaya Refakatçi Fiyatları Nedir?

Refakatçilik için alınan ücret bazı kriterlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Hastanın yanında gün içinde kalınması gereken süre bu kriterlerin başında gelmektedir. Ayrıca alınacak ücret hastanın durumuna da bağlı olmaktadır. Hastanın bakım ve ihtiyaçlarının çokluğuna orantılı olarak refakatçi ücreti değişkenlik gösterebilir. Normal bir hastanıza uzun süreli bir yatılı hasta bakıcı bayan arıyorsanız yine bizimle iletişime geçebilir ve bayanbakiciariyorum.com siteni ziyaret edebilirsiniz.